Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryta (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, że dla wzoru kociej toalety z zadaszeniem, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się niemiły zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie akceptować je, choć większość zgadza się, ale są wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Powinno się pamiętać o odpowiednim wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w zakończenie, aby bezstresowo podtrzymywać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która dosłownie czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po czasie, który został przez nas ustawiony, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zmiata zanieczyszczenia do pojemnika, czy do kanału ściekowego. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w dół. Ten właśnie typ kuwety egzystuje w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które bezustannie czyszczą kuwetę.

Rozmiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kotków nie powinna być za wysoka, ponieważ może nieść za sobą kłopot przy wejściu. odkąd kot już osiągnie 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, stąd to, byle tylko wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kot lubi rozkopywać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, aczkolwiek było na górze napisane – powinno się uważać, aczkolwiek niektóre kocięta nie zaakceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w którym można ustawić w środek kocią toaletę, jeśli nastąpi pewny przypadek, bo ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Opłaca się również kupić wyposażenie, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
drapak dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html