Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni jest wyborną szansą, żeby poświęcić czas swojemu czworonogowi. Podróż razem z ulubionym psem to rewelacyjna możliwość, aby zrelaksować się, w tym samym czasie ofiarując pupilowi chwilę. W lecienależy myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Psy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko mają kleszcze. Jak można ustrzec swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długotrwałą efektywnością ,a także niską ceną. Są dostępne dla psów wielu gabarytów, dlatego z łatwością kupimy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być naturalne albo lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, należy więc przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciw kleszczom i przeciw pchłom, więc dają wszechstronną obronę psa. Obroża Foresto jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, a do tego działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z chęcią spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, dlatego pozwala zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie potrzebna jest większa ochrona, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony działające na kleszcze. Żeby uchronić psa w trakcie wakacyjnej wycieczki warto zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny