Jakie zabawki są najodpowiedniejsze dla twojego psa?

Wybór zabawki dla pupila.

Zabawa z czworonogiem jest dobrą możliwością, by wykorzystać energię naszego pupila, a jednocześnie pogłębiać więź. Częste psoty wpływają pozytywnie na zdrowie psa, oraz sprawiają frajdę opiekunowi. Zabawy warto jest urozmaicać używając zabawek dla psów. W sklepach znajdziemy niemało różnorodnych rodzajów zabawek dla psów, ale jak dobrać tą najlepszą?

Piłki dla psa.

Ulubioną zabawką wszystkich czworonogów jest piłka dla psa. Tą tradycyjną zabawkę kupimy w większości sklepów zoologicznych w różnych wielkościach, odpowiednich do rozmiarów naszego psa. Piłki dla psów wykonywane są z szeregu tworzyw, są piłki gumowe, materiałowe lub plastikowe. Wybierając piłki dla psa trzeba wziąć pod uwagę na jej rozmiar. Rozmiary piłek dla psów bywają stałe, jednak trzeba myśleć o prawdopodobieństwie udławienia się w trakcie zabawy, w sytuacji gdy piłka dla psa jest za mała. Decydując się na nową piłkę nie zapominajmy o ochronie naszych ulubieńców. Jest to wyjątkowo istotne, jeśli jesteśmy właścicielami niewielkich odmian psów, takich jak pudle lub yorki, dla których wybieramy mniejsze rozmiary piłek.

Frisbee dla psa.

Gdy chcemy wyszaleć się z psem na świeżym powietrzu świetnym wyborem będzie frisbee dla psa. Ciężko znaleźć psa, który oprze się w tej zabawie. Frisbee dla psa lepiej używać na otwartym terenie, jak łąka, park lub ogród, gdzie pupil może rozpędzenia się. Jeśli pies umie aportować, powinniśmy wybrać frisbee dla psa o odpowiedniej wielkości, tak aby psu wygodnie można było przenosić frisbee w zębach. Frisbee dla psa nie może być za twarde, ponieważ występuje ryzyko przypadkowego uderzenia psa zabawką w czasie zabawy, więc mając na celu uniknięcie nieprzyjemnych wypadków szukajmy zabawek mało twardych. Zabawa z frisbee może być ciekawą formą aktywności, a wiadomo przecież, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!

sklep zoologiczny